auto motor i sport poleca:

Dwa latające Mercedesy za 1,1 mln funtów!

Poleć ten artykuł:

Mercedes CLK GTR Coupe Zobacz całą galerię

Mercedesy CLK GTR Coupe i GTR Roadster to tak naprawdę uliczne wersje wyczynowego samochodu, przygotowanego przez niemiecką marką do rywalizacji w wyścigowej klasie GT1. Oba samochody miały jedynie spełnić obowiązek produkcji nałożony przez Międzynarodową Federację Sportu Samochodowego.

Do napędu CLK GTR używany jest potężny 6,9-litrowy silnik V12 o mocy 612 koni mechanicznych. Współpracuje on z sześciostopniową przekładnią sekwencyjną i zapewnia ogromne przyspieszenia. Prędkość 300 km/h auto osiąga w czasie poniżej pół minuty!

20 z powstałych sztuk to wersje coupe, natomiast pięć kolejnych to roadstery. Pierwszy z nich na aukcji w Londynie osiągnął cenę 522 500 funtów, natomiast drugi - 616 00 funtów.

Wyścigowa odmiana Mercedesa CLK GTR zasłynęła tym, że podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, przy prawie maksymalnej prędkości wyleciała w powietrze, niczym startujący samolot, co zresztą możecie obejrzeć na filmie poniżej.

 Jak widać, latające Mercedesy mocno się cenią!

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | CLK | CLK GTR | Coupe | Roadster | Le Mans

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij