Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Dwa nowe auta w rodzinie Priusa

Jednocześnie japoński koncern wprowadza Priusa jako nową markę - z nazwy japońskiej hybrydy zniknie słowo Toyota.

Prius V to minivan przeznaczony dla "rosnących rodzin lubiących aktywny styl życia". Stylistycznie nie sposób odmówić mu pokrewieństwa z dobrze znanym także u nas modelem Toyoty. V jest od zwykłego Priusa większy (4,61 m długości, 1,77 m szerokości i 1,57 m wysokości). Ma też większy rozstaw osi - wynosi 2,78 metra, co znajdzie odzwierciedlenie w wielkości kabiny, z przestrzenią na nogi określaną w informacji prasowej jako "szczodra" i bagażnikiem o pojemności 972 litrów.

Podobnie jak standardowy Prius, model V napędzany będzie 1,8-litrowym silnikiem o mocy 98 KM wspieranym przez 80-konny silnik elektryczny i zestaw niklowo-metalowo-wodorkowych akumulatorów. W sumie zespół produkuje 134 KM.

Prius V trafi do sprzedaży w USA latem tego roku, a w przyszłym w rodzinie pojawi się odmiana C - zaprezentowana w Detroit jako koncept mała hybryda wyróżniająca się odważną stylizacją i minimalistycznym wnętrzem. I to tyle, co wiemy o tym pojeździe. Producent dodaje jeszcze, że będzie to "najbardziej zorientowana na cenę hybryda w USA", zarówno w kwestii zakupu, jak i późniejszych kosztów eksploatacji.

Którego z nich bardziej nie możecie się doczekać?

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 119 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  W sumie na żadnego z nich. Moje spostrzeżenia: Prius V - nic specjalnego, takie inne Verso, nawet dali guzik do zmiany MPH na km/h ; Prius C - zerżnęli Leaf'a i tak poza tym żadnej rewelacji. No to już wiemy. Chcesz "hybrydę" - idź do Priusa.
  ~Samuraj, 2011-01-11 19:14:39
 • avatar
  zgłoś
  Jeszcze w tym roku na rynek trafi nowa hybryda Toyoty - Prius V. W przyszłym roku dołączy do niego kolejna odmiana - Prius C.
  auto motor i sport, 2011-01-11 10:01:35
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij