auto motor i sport poleca:

Dwucylindrowe silniki w BMW?

Poleć ten artykuł:

BMW, Megacity, elektryczny

 W wywiadzie dla Auto Motor und Sport Klaus Draeger, członek rady nadzorczej BMW odpowiedzialny za dział rozwoju, przyznał, że wprowadzenie dwucylindrowych silników do modeli bawarskiej marki jest możliwe.

Według Draegera, w przyszłości w gamie pojawią się małe, bardzo wydajne jednostki napędowe, przeznaczone dla przednionapędowych modeli BMW i MINI. Będzie to tańsze rozwiązanie, niż produkcja napędów hybrydowych, a możliwe, że równie efektywna, jeśli chodzi o emisję CO2.

W małych autach kosztowne systemy hybrydowe nie są w stanie zapewnić takich oszczędności jak w większych, a ponadto znacznie zawyżają cenę samochodów, które z racji niewielkich gabarytów nie mogą być przesadnie drogie.

Draeger dodał jeszcze, że idealnie byłoby stworzyć dwucylindrowe silniki o pojemności jednego litra i mocy między 80 a 100 KM. Takie rozwiązanie byłoby najlepsze dla małych, przednionapędowych modeli BMW, które zobaczymy w niedalekiej przyszłości.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | Megacity | dwucylindrowy | dwa cylindry

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij