auto motor i sport poleca:

Dziwny sezon

Poleć ten artykuł:

Nowy, a przy tym finałowy w mistrzostwach Polski Rajd Orlen sypał sensacjami, ale skończył się "jak zwykle" - przyjechał Francuz i wygrał. Sezon za nami. Rok to był dziwny i pełen plag wszelakich.

Rajd Orlen Zobacz całą galerię

Rajd Orlen - absolutna nowość na naszym rynku - ulokowano (gdzieżby indziej) wokół Płocka, chociaż na płaskich jak naleśnik tamtejszych terenach kręte drogi to rzadkość z definicji. Przed startem aż dwie sensacje, bo - zawieszając rajdową emeryturę - na starcie pojawia się trochę lekceważony przez konkurencję Hołowczyc (związany dakarowo z Orlenem), a jeszcze większą niespodziankę sprawia mający bardzo "udany inaczej" sezon Fiat przywożąc zespół gwiazd w składzie Antona Aléna i Markku Aléna! Ten pierwszy jako kierowca fabryczny, ten drugi (ojciec), były mistrz świata - jako gwiazda.

Superoes na płockiej starówce wygrywa... Oleksowicz (pomogła dziwacznie ustawiana meta), o zderzak przed Bouffierem. Następnego dnia na płaskiej, polnopiaszczystej trasie momentalnie liderem zostaje mistrz szutrów - gość Alén, o pół kroku przed Bouffierem i Bębenkiem. Kuzaj aż 13.! Grzyb po dwóch kapciach - w otchłani. Na kolejnym odcinku atak Bouffiera - wyprzedza Aléna i lideruje, z przewagą 0,2 s! Potem dokłada jeszcze sekund ę. Polska grupa (Bębenek, Hołowczyc, Sołowow, Kajetanowicz) powoli traci dystans. Reszta niestety szybko. Kuzaj coraz dalej (silnik, ale daje się to naprawić). Frycz łapie kapcia i dużą stratę (sam zmienia koło) i oddala się szansa na medal MP. Kolejny odcinek i atak Aléna - skuteczny - Fin wraca na prowadzenie. Kończącą dzień pokazówkę na starym mieście w Płocku wygrywa Bouffier, ale nie dogania Aléna. Kolejność "na nocleg": Alén, Bouffier, Bębenek, Hołowczyc, Sołowow, Kajetanowicz, Staniszewski, Kuchar.

Następnego dnia rajd rusza na nowe odcinki (te poprzednie zdemolowano "do nieprzejezdności", polne drogi pod Płockiem są po prostu liche). Do ataku rusza "emeryt" Hołowczyc! Na pierwszym odcinku jest wyraźnie szybszy od obu gości zagranicznych (oni z przodu zajmują się tylko sobą - Bouffier odbiera prowadzenie Alénowi) i szykuje atak na Bębenka. Ale riposta Bębenka jest błyskawiczna - na następnym odcinku to on jest najszybszy (szybszy także od gości zagranicznych!) i znowu ucieka Hołkowi. Z przodu Alén dogania Bouffiera (dystans 0,1 s!). Na kolejnym błyskotliwa kontra Hołowczyca - to on jest najszybszy i do Bębenka brakuje mu tylko 0,2 s! Z przodu oba "zagraniczniaki", zderzak w zderzak. Następna próba to agresywny atak Bouffiera (najlepszy czas) i Francuz odrywa się od Aléna, a po równie zażartym ataku Hołowczyc wyprzedza Bębenka. Emocje kosmiczne. Publika szaleje. Meta tuż, tuż.

Tagi: rajd Orlen | Bouffier | Oleksowicz | Alen | Bębenek | Hołowczyc | Sołowow | Kajetanowicz

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij