Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

E-klasa kabriolet

Mercedes E Cabriolet Mercedes E Cabriolet

Ostatnio światło dzienne ujrzały dwie kolejne, po limuzynie, odmiany nadwoziowe - zakamuflowane kombi i trzydrzwiowe coupe. Następca modelu CLK Cabrio, podobnie jak on, ma mieć nie modny ostatnio składany dach metalowy, tylko klasyczny dach materiałowy, oczywiście obsługiwany elektrycznie.

Nowe auto jest większe od poprzednika i zdecydowanie bardziej eleganckie. Ma zwartą sylwetkę o klasycznych proporcjach oraz mocno uwydatnione tylne błotniki. W aucie, podobnie jak u poprzednika, zrezygnowano z zastosowania słupków środkowych.

Auto, tak jak wersja coupe, oparte zostało na płycie podłogowej, nie obecnej E-klasy, tylko modelu z segmentu o szczebel niższego, czyli C-klasy. Podobno nowy kabriolet ma jednocześnie dawać sporo frajdy z jazdy i zachwycać wysokim komfortem podróżowania.

Pod maską znajdą się jednostki napędowe z wyższej półki, włącznie z 5-litrowym V8 z CLK 500. E-klasa w wersji otwartej ma trafić na rynek w miesiąc po coupe, spodziewanym w salonach sprzedaży latem bieżącego roku.

Źródło: Automedia

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    O Mercedesie klasy E jest ostatnio bardzo głośno. Nie tak dawno ujawniono jego pierwsze oficjalne zdjęcia, a już krążą słuchy o kolejnych wersjach. Tym razem E-klasa Cabriolet przyłapana na testach.
    auto motor i sport, 2009-01-22 19:02:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij