auto motor i sport poleca:

Ekologiczne Volvo samochodem wyścigowym

Poleć ten artykuł:

W zawodach STCC (ang. Swedish Touring Car Championship) wystartuje w tym roku ekologiczne Volvo C30 DRIVEe.

Volvo C30 DRIVe

Zazwyczaj producenci aut dokonują ulepszeń w samochodach produkowanych seryjnie dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych z aut wyścigowych. Volvo postąpiło tym razem odwrotnie. Szereg rozwiązań technicznych z modelu C30 DRIVe, wprowadzono do modelu wyścigowego.

"Bazą wyścigowego modelu było seryjne Volvo C30 1.6 DRIVe Start/Stop z silnikiem diesla o zużyciu paliwa na poziomie 3,9 litra na 100 km i poziomie emisji CO2 104 gram na 1 km", powiedział Derek Crabb, dyrektor ds. sportów motorowych w Volvo Cars.

"Wybór modelu C30 jako podstawy nowego zielonego samochodu wyścigowego podyktowany był charakterem, stylem  tego modelu. W naszej ocenie pozwoli doskonale zademonstrować szerszej publiczności technologie ekologiczne Volvo Cars" - dodał.

Prosto z C30 DRIVe do modelu projektowanego na zawody wprowadzono płaskie panele podpodłogowe, dyfuzor i spoiler. Aerodynamiczne rozwiązania, dzięki którym wysokoprężny C30 zużywa mniej paliwa i jest tym samym autem bardziej ekologicznym, umożliwiły także zwiększenie maksymalnych prędkości ekologicznej wyścigówki C30 napędzanej bioetanolem.

Tegoroczny udział w Swedish Touring Car Championship nie jest jednak debiutem C30 na torze wyścigowym. Firma Volvo Car Corporation postanowiła w sezonie 2007 zawodów STCC, że jej samochody będą napędzane biopaliwami (E85). Volvo jest pierwszą oficjalną marką na świecie, która zdecydowała się na ten krok, a Volvo C30 Green Racer, z sukcesami testował na torach wyścigowych nowy "zielony" napęd.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | C30 | DRIVe | STCC | samochód wyścigowy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij