auto motor i sport poleca:

Ekstremalne Murcielago!

Poleć ten artykuł:

Lamborghini Murcielago Heffner Performance Zobacz całą galerię

Firma Heffner Performance, założona w 1998 roku, znana jest między innymi z przeróbek Dodge Vipera czy też Forda GT. Do tej pory spod jego ręki wychodziły także przeróżne Lamborghini, ale żadne nie osiągało tak wielkiej mocy.

Teraz Amerykanie na warsztat wzięli Murcielago i do współpracy z jego silnikiem zaprzęgli układ dwie turbosprężarki. Z ciśnieniem 1 bara, Lamborghini spod ręki Heffner Performance jest w stanie osiągnąć moc nawet 1100 koni mechanicznych. Obecnie specjaliści z tej firmy prowadzą prace rozwojowe, tak by ich najnowsze dzieło sprawowało się jak najlepiej w czasie "codziennej" eksploatacji.

Gdy jednostka napędowa ustawiona jest na moc 950 koni mechanicznych, od prędkości około 100 km/h do 210 km/h Murcielago przyspiesza w czasie 5,1 s, podczas gdy seryjne, 580-konne auto na to samo potrzebuje 9,5 sekundy. Na razie Heffner Performance nie podaje żadnych szczegółów dotyczących przyspieszenia od 0 do 100 km/h.

 

Tagi: Lamborghini | Murcielago | Heffner Performance | tuning

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij