Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

„Elektrycy” będą się ścigać (wideo)

iRacer iRacer

W przyszłym miesiącu w Londynie odbędzie się impreza EcoVelocity - poświęcona pojazdom emitującym dwutlenek węgla w niewielkiej ilości, albo nie emitujących go zupełnie. Jednym z pojazdów, które zostaną tam zaprezentowane jest wyścigówka iRacer. Pojazd ten to projekt organizatorów cyklu wyścigowego EVCup, który jeszcze w tym roku wystartuje w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze dwa wyścigi w cyklu imprez aut elektrycznych odbędą się jeszcze w tym roku. Pierwszy - 36 listopada na obiekcie Mazda Raceway Laguna Seca. Wystartują w niej dwa rodzaje ścigaczy - wspomniany iRacer, zbudowany wyłącznie z myślą o sporcie oraz Think City - malutkie, elektryczne autko zbudowane z myślą o podróżowaniu po mieście i nie mające ze sportem wiele wspólnego.

Możemy się tylko domyślać, że perspektywa oglądania małych, miejskich toczydełek ciągnących się po torze wyścigowym niespecjalnie zachwyciła Amerykanów, przyzwyczajonych chociażby do ultraszybkich wozów z NASCARu. Czy iRacer pomoże organizatorom cyklu zainteresować kogokolwiek wyścigami aut elektrycznych?

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Mnie ta seria ani ziębi ani grzeje (czyli jest mi po prostu obojętna), bo prawdziwy motorsport to ryki silników i emocje, a seria EV Cup będzie najwyraźniej pozbawiona jednego i drugiego.PS. Listopad nie ma aż 36 dni.
  ~Samuraj, 2011-08-24 13:13:37
 • avatar
  zgłoś
  W Stanach startuje seria wyścigowa, w której startować mogą wyłącznie pojazdy elektryczne.
  auto motor i sport, 2011-08-24 08:50:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij