Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Elektryczna Skoda Octavia – powstają testowe egzemplarze

Skoda Octavia E Line Skoda Octavia E Line

Pierwsza dziesiątka powstanie tej jesieni i posłuży producentowi do przeprowadzenia drogowych testów. Model bazujący na zwykłej Octavii kombi wyposażono w litowo-jonowe akumulatory magazynujące 26,5 kWh energii elektrycznej, służącej do napędzania silnika o mocy 80 KM. Dostarcza on 270 Nm momentu obrotowego, który jak zwykle w tego rodzaju konstrukcjach, dostępny jest od pierwszego dotknięcia prawego pedału.

Tak skonfigurowana Octavia E Line przyspiesza do 100 km/h w 12 sekund I rozpędza się do 135 km/h. Energia zmagazynowana w akumulatorach pozwala na pokonanie do 140 km.

Z ciekawostek, jakie znajdą się na pokładzie tego modelu wymienić warto generator dźwięku, który do prędkości 40 km/h emituje dźwięk silnika spalinowego, ostrzegając przechodniów w mieście.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 580 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ten generator to już we współczesnych autach ekologicznych normalna sprawa (pamiętam jak kiedyś w teście Priusa Clarskon śmiał się z tego, że nikt go nie usłyszy ). Tak BTW - gdyby nie te felgi to prezentowana Octavia wyglądałaby naprawdę kapitalnie.
  ~Samuraj, 2011-09-05 10:07:48
 • avatar
  zgłoś
  Nasi południowi sąsiedzi próbują sił w temacie energii elektrycznej. Na początek szykują 10 Octavii E Line.
  auto motor i sport, 2011-09-05 09:10:09
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij