auto motor i sport poleca:

Elektryczne fortwo w 2009 r.

Poleć ten artykuł:

Elektryczny Smart fortwo Zobacz całą galerię

Prototyp Smarta fortwo z napędem elektrycznym został pokazany w USA, w ramach Salonu Samochodowego NAIAS. Z końcem roku 2009, Smart rozpocznie produkcję modelu elektrycznego. Auto będzie wyposażone w akumulatory litowo-jonowe najnowszej generacji, odznaczające się małymi rozmiarami baterii, wysokimi osiągiami, krótszy czas ładowania oraz większą niezawodnością układu.

W roku 2007, Smart rozpoczął realizację programu pilotażowego w stolicy Anglii, Londynie. Marka wyleasingowała 100 pojazdów z napędem elektrycznym poprzedniej generacji. W ten sposób pozyskiwane były doświadczenia z użytkowania w warunkach codziennej eksploatacji. W zeszłym roku zaś 100 aut Smart dostarczył miastu Berlin, a firma RWE - 500 stacji ładowania baterii.

Ponadto prowadzone są prace nad "jednostką pokładową", która będzie komunikować się ze stacjami ładowania akumulatorów, aby zagwarantować automatyczne ładowania baterii tanią energią elektryczną w okresach, gdy sieć nie jest maksymalnie obciążona, na przykład w godzinach poza szczytem.

Daimler AG właśnie uruchamia kolejny projekt poświęcony mobilności elektrycznej, tym razem we współpracy z firmą Enel - największym włoskim dostawcą energii elektrycznej. W roku 2010, w ramach inicjatywy "elektrycznie mobilne Włochy", na drogi Rzymu, Mediolanu i Pizy wyjedzie ponad 100 samochodów elektrycznych marki Smart.

Enel weźmie na siebie stworzenie, specjalnie na potrzeby tego projektu, sieci z górą 400 stacji ładowania akumulatorów w tych trzech włoskich miastach. Projekt ma na celu przyczynić się do dalszego rozwoju technologii motoryzacyjnej, a także związanej z nią inteligentnej infrastruktury oraz stworzyć nowe otwarte standardy w ty zakresie. Infrastruktura to szczególnie ważna kwestia właśnie we Włoszech, gdzie większość samochodów parkuje wprost na ulicach miast.

Źródło: Daimler AG

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Smart | fortwo | elektryczny | produkcja

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij