auto motor i sport poleca:

Elektryczny sedan Tesli

Poleć ten artykuł:

Tesla S Zobacz całą galerię

Nowe auto na drogi nie wyjedzie jednak szybko. Tesla zapowiada, że model S wyjedzie na ulicy w połowie 2011 roku.

Tesla S jest sportowym sedanem, mającym bardzo dynamiczne nadwozie, którego tył przypomina model Jaguara XF. Auto porusza się na 20-calowych kołach, ale spodziewamy się, że produkcyjna wersja otrzyma felgi o numer lub dwa mniejsze.

Czterodrzwiowa Tesla napędzana ma być tym samym silnikiem elektrycznym, zapewniającym Roadsterowi przyspieszenie od 0 do 60 mil na godzinę (96,6 km/h) w czasie 3,9 sekundy. Model S na to samo potrzebuje niewiele poniżej 6 sekund i jest w stanie pojechać z prędkością maksymalną 130 mil na godzinę (około 216 km/h).

Auto posiada tylko jeden bieg do przodu i jeden do tyłu. Dzięki zaś ogromnemu momentowi obrotowemu silnika elektrycznego ma świetną reakcję na każde dodanie gazu. 45-minutowe ładowanie akumulatorów wystarcza podobno na przejechanie fantastycznego dystansu 300 mil (498 km).

Tesla S ma kosztować jakieś 49 900 dolarów i zapewniać wygodne warunki podróżowania pięciu dorosłym i dwóm dzieciom - tak informuje firma w swoich materiałach prasowych... 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 493 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Tesla | Roadster | S | auto elektryczne

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij