auto motor i sport poleca:

Elektryzujące premiery Volkswagena: e-Up! i e-Golf.

Poleć ten artykuł:

Salon samochodowy we Frankfurcie jak co roku pełen będzie ekologicznych nowości - swoją cegiełkę dołoży także Volkswagen.

Zobacz całą galerię

Koszt przejazdu 100 kilometrów samochodem z silnikiem spalinowym wynosi około 25-40 złotych. Elektryczne Volkswageny są w stanie przejechać ten dystans za kilkukrotnie mniejsze pieniądze: koszt 100 km w e-Up! to około 6.80 zł, a w e-Golfie 7.40 zł.

Zasięg samochodów elektrycznych Volkswagena to 160 km dla e-Upa! i 190 km dla e-Golfa. Takie wartości pozwalają optymistycznie zakładać, że z obu samochodów będzie można korzystać w mieście na jednym "baku" przez 2-3 dni.

Volkswageny na prąd mają być samochodami dostępnymi dla szerokiego grona odbiorców - wszystko jednak zależy od ceny, której producent jeszcze nie przedstawił.

Ładowanie samochód elektrycznych w Wolfsburga potrwa 30 minut w stacji szybkiego ładowania, lecz takich w Polsce jest jak na lekarstwo. Dodając do tego fakt braku jakichkolwiek dopłat czy ulg dla "ekologicznych" kierowców w naszym kraju, samochód na prąd, jak dobry by nie był, nie jest opłacalnym zakupem.

Silnik Volkswagena e-Up! generuje moc 82 KM i 210 Nm. Auto zużywać ma jedynie 14,7 kWh prądu na 100 km. Osiągi elektrycznego malucha to: 13,4 s do "setki" i 130 km/h prędkości maksymalnej.

Volkswagen e-Golf ma do dyspozycji silnik 115-konny (270 Nm) dzięki czemu osiąga 140 km/h, a do 100 km/h rozpędzi się w nieco ponad 10 sekund.

Volkswageny na prąd oprócz nowoczesnego napędu posiadać mają kompletne wyposażenie, nie odstające od dostępnego w "normalnych" modelach.

amis.

Tagi: e-Up | e-Golf | elektryczne | frakfurt | volkswagen

Oceń artykuł:

2,30

Skomentuj (5)

eri, 5 września 2013, 19:19

Wystarczy, że wybuchnie wojna w Syrii to ceny ropy pójdą w górę i e-Golf od razu odniesie rynkowy sukces.   rzęsor, Twoja wizja postrzegania mechanizmów sukcesu rynkowego jest.... zabawna ;)

Samuraj, 3 września 2013, 16:35

Ja tej wojny nie chcę ..., teraz z dwóch powodów. :P

rzęsor, 2 września 2013, 18:59

Wystarczy, że wybuchnie wojna w Syrii to ceny ropy pójdą w górę i e-Golf od razu odniesie rynkowy sukces.

Samuraj, 31 sierpnia 2013, 20:40

Zanim ta cena będzie niższa, a samochody elektryczne codziennością to jeszcze minie sporo czasu, przynajmniej tyle, że ja tego nie doczekam i chyba dobrze. :) Swoją drogą ciekawe jak te baterie i cała reszta osprzętu by się sprawdzały zimą przy -20 stopniach. :)

garfield, 31 sierpnia 2013, 18:22

Najpierw trzeba znać cenę, żeby mówić o opłacalności. Na codzień wystarczy. 190km zasięgu to dla wielu poruszających się do pracy wystarczy poładować raz na tydzień. Nawet jakby poświęcić na to w zwykłej stacji kilka godzin to nie tragedia. Elektryczne potrzebują wsparcia wielki koncernów, aby mogły się upowszechnić. Zaangażowanie się VW pozwala na rozwój tego typu aut. Z biegiem czasu rozwiązania będą coraz doskonalsze i cena coraz niższa. Jakiś czas jeszcze minie.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij