auto motor i sport poleca:

Euro NCAP rozbiło Mercedesa C i Hyundaia i10

Poleć ten artykuł:

Spece od testów zderzeniowych, czyli Euro NCAP opublikowali testy Mercedesa klasy C i małego Hyundaia i10.

Euro NCAP Hyundai i10 Zobacz całą galerię

W Mercedesie C najbezpieczniej mogą się czuć pasażerowie dorośli. To w tej kategorii auto z gwiazdą uzyskało aż 92% punktów. Nieco gorzej, ale też całkiem przyzwoicie wypadła ochrona dzieci - 80%.

W dzisiejszych samochodach liczy się też ochrona pieszych. I tutaj Mercedes może się pochwalić całkiem niezłym wynikiem na poziomie 77%. Również wysoką notę (70%) auto uzyskało za wszelkie systemy bezpieczeństwa.

W sumie Mercedes klasy C zdobył najwyższą z możliwych notę pięciu gwiazdek.

Już tak różowo nie jest w przypadku mniejszego i tańszego Hyundaia i10. Tutaj prawie na równi chronieni są dorośli i dzieci (odpowiednio 79% i 80%). Piesi także nie muszą się bać i-dziesiątki, bowiem w kategorii ochrona pieszych Hyundai i10 zdobył 71% punktów. Najgorzej wypadły systemy bezpieczeństwa - tutaj przeciętne 56%.

Hyundai i10 uzyskał cztery gwiazdki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: test zderzeniowy | Euro NCAP | Mercedes | Mercedes Klasa C | Hyundai | Hyundai i10

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

airmatic, 14 maja 2014, 11:39

Mały Hyundai z gwiazdką mniej, ale jakie to ma znaczenie... Nie kupiłbym nowego małego auta pod kątem aptekarskiej obsesji, czy obcięli mu piątą, czy przypięli/przyłatali :D. Co innego, gdyby w luksusowej cenie powyżej 100 000 złotych komuś omsknęła się noga...
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij