auto motor i sport poleca:

Evo X w ofercie polskiego Mitsubishi

Poleć ten artykuł:

Mitsubshi Lancer Evo X Zobacz całą galerię

To całkowicie nowa konstrukcja tej serii rozpoczętej w Japonii w październiku 1992 roku i spadkobierca kilkudziesięciu lat pełnego sukcesów uczestnictwa Mitsubishi w sportach motorowych.

Lancer Evolution napędzany jest całkowicie nowym, turbodoładowanym silnikiem 4B11. Tym samym nowe "serce" kończy sagę 2-litrowej jednostki 4G63, która napędzała kolejne generacje modeli Lancer Evolution aż do wcielenia oznaczonego jako IX. Nowy silnik zapewnił lepsze osiągi auta - Lancer Evolution z 295-konnym silnikiem rozpędza się do prędkości 100 km/h w 5,4 sekundy (5 biegowa skrzynia manualna), a prędkość maksymalna tego pojazdu to 242 km/h (skrzynia SST).

Nowy pojazd oferuje doskonałe właściwości jezdne dzięki najnowocześniejszemu systemowi aktywnej kontroli napędu na cztery koła S-AWC (Super All Wheel Control), w skład którego wchodzi ACD (aktywny centralny mechanizm różnicowy), AYC (system kontroli znoszenia), sportowy ABS i ASC (aktywna stabilizacja toru jazdy).

Auto w wersji GSR z 5-biegową, manualną skrzynią biegów kosztuje 158 990 zł. Wersja MR z przekładnią TC-SST oraz wersja RS z 5-biegową, manualną przekładnią, służąca za podstawę do budowy rajdowych aut grupy N, zostaną wprowadzone do sprzedaży w drugiej połowie 2008 roku.

źródło: informacja prasowa

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Lancer | Evo X

Oceń artykuł:

2,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij