auto motor i sport poleca:

F 125! - Mercedes pojutrza?

Poleć ten artykuł:

Mercedes F 125! Zobacz całą galerię

Na wielkim stoisku Mercedesa we Frankfurcie oglądać można premierową Klasę B, Klasę M i otwartą wersję SLS AMG. To gwiazdy salonu, które już niebawem wyjadą na ulice. Obok nich stanęło auto, którego nie spotkasz na co dzień. Przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat.

Chodzi o koncept F 125! - luksusowe, coupe z czterema silnikami elektrycznymi, napędzającymi każde z kół. Źródłem energii dla jednostek napędowych są ogniwa wodorowe, pozwalające na przejechanie do 1000 km. I pomimo że w aucie nie znajdziemy silnika spalinowego, wciąż zaskakuje osiągami. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 4,9 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do 220 km/h.

F 125! ma nadwozie wykonane z włókna węglowego, aluminium, stali i plastiku wzmacnianego włóknem węglowym. Dzięki temu konstrukcja jest lekka i zapewnia odpowiednią sztywność.

W kabinie projektanci Mercedesa zaplanowali miejsce na trójwymiarowe wyświetlacze, system multimedialny pozwalający na obsługę portali społecznościowych i układ Advanced Driving System, który ma wyręczać kierowcę w prowadzeniu auta.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | F 125! | Frankfurt 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij