auto motor i sport poleca:

F1 – ważna zmiana!

Poleć ten artykuł:

Formuła 1

W zeszłym sezonie, gdy samochód bezpieczeństwa wjeżdżał na tor, aleja serwisowa była zamykana. Chodziło o ograniczenie szybkich zjazdów kierowców do boksów na zmianę i opon i tankowanie, by zaoszczędzić jak najwięcej czasu.

Niestety, w ciągu sezonu przepis ten okazał się bardzo krzywdzący dla wielu zawodników, którzy nie mogli dłużej czekać ze zjazdem do boksów ze względu na kończące się paliwo. W ten sposób pewne punkty w Grand Prix Szanghaju stracił Robert Kubica.

W połowie sezonu 2008 FIA rozpoczęła testy nowego systemu, który miał za zadanie analizować położenie wszystkich bolidów na torze i wysyłać do każdego z nich informację o minimalnym czasie (prędkości), z jakim można jechać do boksów. System ten zostanie wdrożony w tym roku.

"Gdy wypuścimy samochód bezpieczeństwa, wiadomość zostanie przesłana do wszystkich bolidów, w których włączy się wtedy tryb jazdy za samochodem bezpieczeństwa. Jak tylko wiadomość zostanie dostarczona do bolidu, system w zależności od położenia bolidu przeliczy minimalny czas powrotu do boksu kierowcy. Kierowca będzie musiał respektować to, a informacja ta zostanie wyświetlona na jego wyświetlaczu." - powiedział Charlie Whiting, dyrektor wyścigów GP.

Źródło: Formula1.pl

 

Tagi: Formuła 1 | zmiany w przepisach | pit stop | boksy | zjazd

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij