auto motor i sport poleca:

Ferrari 599 GTB Fiorano – chińska edycja

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Seria 599 GTB Fiorano HGTE China Limited Edition przygotowana została przy współpracy z chińskim artystą Lu Hao. Niecały tuzin samochodów wyjedzie w kolorze Rosso Fuoco połączonym z szarym, matowym dachem.

W autach znalazły się nawiązania do chińskiej porcelany i jedwabnego szlaku, który przywiódł do Chin Marco Polo. Lu Hao wykorzystał antyczny chiński język "Xiao Zhuan" do oznaczenia każdego egzemplarza tej ekskluzywnej serii. Odpowiednie znaki umieszczono na blacie obrotomierza i przycisku startera.

Pierwsze auto z serii będzie szczególnie wyjątkowe. Lu Hao osobiście przyozdobił je wzorem tłuczonej porcelany, nawiązującym do porcelany Ge Liln z czasów dynastii Song. Do dzisiejszych czasów przetrwało tylko około 100 eksponatów tej, uważanej dziś za bezcenną, porcelany.

Ten egzemplarz zostanie sprzedany na aukcji podczas charytatywnej gali 3 listopada w Pekinie. Część dochodu ze sprzedaży przeznaczona będzie na kształcenie młodzieży w gałęzi inżynierii samochodowej.

Tagi: Ferrari | 599 GTB Fiorano | Chiny | Lu Hao

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij