auto motor i sport poleca:

Ferrari California!

Poleć ten artykuł:

Ferrari California Zobacz całą galerię

Najnowsze Ferrari posiada składany sztywny dach, który chowa się w bagażniku. Zarówno nadwozie, jak i większość elementów zawieszenie nowego auta wykonane zostały z aluminium.

California napędzana jest nowy 8-cylindrowym silnikiem, zamontowanym z przodu i mocno cofniętym w kierunku kabiny pasażerskiej. A to w celu uzyskania jak najlepszego rozkładu masy.

Nowa jednostka napędowa ma 4,3 litra pojemności skokowej i wytwarza moc 460 koni mechanicznych przy 7500 obr/min. Ciekawostką jest zastosowanie 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów, która została zamontowana przy tylnej, napędzanej osi - w układzie transaxle.

Pierwszą setkę California "robi" w mniej niż 4 s i rozpędza się do więcej niż 300 km/h. Auto wyposażone jest w specjalny system kontroli trakcji - F1-Trac traction control - i układ hamulcowy firmy Brembo, zaopatrzony w ceramiczne tarcze hamulcowe.

Oficjalna prezentacja nowego Ferrari California nastąpi podczas październikowego salonu samochodowego w Paryżu. Zapewne wtedy też poznamy jego więcej tajemnic.

Źródło: Ferrari

Tagi: Ferrari | California | Paris | Motor Show

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij