auto motor i sport poleca:

Ferrari Fangio sprzedane za astronomiczną sumę

Poleć ten artykuł:

Ferrari 290 MM, zbudowane po to, żeby zmiażdżyć wszystkie wówczas istniejące bolidy. Ferrari osiągnęło swój cel, pięciokrotnie. Teraz auto-legenda trafiło na aukcję.

Juan Manuel Fangio Ferrari

Włoska marka wypuściła tylko cztery takie samochody. Jeden z nich wygrał wyścig Mille Miglia z Eugenio Castellotti za kółkiem w 1956 roku. Ten, sprzedany na aukcji RM Sotheby's pamięta jeszcze Juana Manuela Fangio i pięciokrotne zwycięstwo w Grand Prix F1.

Po wyścigowych sukcesach auto trafiło do kolekcjonera Pierre'a Bardinona, który miał go przez 34 lata. Nowy, anonimowy nabywca kupił go za bajońską sumę 28 mln dolarów. Wydaje się niewiele w porównaniu do najdroższego auta w historii, sprzedanego na aukcji.

Może nowym nabywcą stał się nowy prowadzący "Top Gear"?

Tagi: Ferrari | Formuła 1

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

Robert Markowski, 14 grudnia 2015, 09:31

Nie piszcie bzdur - przecież to nie jest samochód F1! Fangio nie tylko nie zdobył w nim pięciu tytułów mistrza świata w czymkolwiek, ale wręcz jechał takim tylko raz - w Mille Miglia '56, którego nawet nie wygrał.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij