auto motor i sport poleca:

Fiat Punto EVO – obszerna galeria

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Na sezon 2010 Fiat zaplanował zmianę nazwy Grande Punto na Punto EVO. Za tą zmianą podążają kolejne. Kosmetyczne zmiany jakie wprowadzono dotyczą zderzaków i kloszy lamp, nowego trzyczęściowego grilla i felg aluminiowych.

W kabinie przeprojektowano konsolę i panel zegarów, a fotele otrzymały nowe tapicerki.

Pod maską znajdą się nowe jednostki napędowe, spełniające normę Euro5. Będzie to między nimi diesel 1.3 MultiJet drugiej generacji, o zmniejszonym o zużyciu paliwa i ograniczonej emisji CO2 oraz benzynowy silnik 1.4 MultiAir wyposażony w elektrohydrauliczny system sterowania zaworami ssącymi, który pozwala na zmniejszenie spalania m.in. dzięki dawkowaniu zasysanego powietrza przez zawory ssące, bez konieczności użycia przepustnicy.

Fiat zapowiada, że technologia wykorzystana w silniku 1.4 MultiAir pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa o 10 procent, przy jednoczesnym wzroście mocy o 10 procent i 15-procentowym wzroście momentu obrotowego w stosunku do standardowego silnika o tej pojemności.

Europejska sprzedaż nowej "kropki" ma się zacząć w drugiej połowie października.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat Punto Evo | Punto | Grande Punto

Oceń artykuł:

4,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij