auto motor i sport poleca:

Fiat ekologicznie

Poleć ten artykuł:

Best Cars 2008 Zobacz całą galerię

Fiat wziął pod uwagę restrykcyjne normy emisji dwutlenku węgla do atmosfery i zaczyna wprowadzać do swoich samochodów nowoczesne, ekologiczne technologie. W nowych modelach, włoska marka będzie między innymi używać systemu stop-start, który ma zastosowanie głównie w mieście. 

Emisja CO2 w modelu 500, 1.2 z benzynową jednostką, ma być zredukowana o 4g/km do 115g/km. W dieslowskim 1.6 Bravo, emisja dwutlenku węgla ma zmniejszyć się także o 4g/km i również będzie wynosić 115g/km. W 120-konnej Cromie 1.9 z silnikiem diesla, emisja CO2 ma być zredukowana do poziomu 140g/km.

Choć nowe wartości emisji CO2 we Fiatach nie wydają się znacząco mniejsze, włoski producent zmieścił się w propozycjach Komisji Europejskiej, która na rok 2007 zaleciła próg emisji CO2 na poziomie 140g/km.   

Fiat pokaże także Fiorino Qubo, pasażerską wersję Fiorino Combi, dostawczego vana. Qubo ma bardziej przestrzenne wnętrze i smuklejszy wygląd. Celem Fiata jest sprzedaż 20 tysięcy sztuk rocznie Qubo w Europie.   

Źródło: mototarget

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat | 500 | Bravo | Croma | Fiorino Qubo | ekologia

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij