auto motor i sport poleca:

Fisker Karma – będzie obsuwa z dostawą (wideo)

Poleć ten artykuł:

Fisker Karma Zobacz całą galerię

Po raz pierwszy Karmę pokazano trzy lata temu podczas North American International Auto Show w Detroit. Projekt spotkał się z pozytywną reakcją potencjalnych klientów i został wdrożony do produkcji. Przez długi czas nie podawano dokładnej daty wprowadzenia na rynek, w końcu ogłoszono, że pierwsze dostawy rozpoczną się w kwietniu 2011. Dziś wiadomo już, że ten termin jest niemożliwy do zrealizowania, pierwsze auta trafią do wybranych klientów w czerwcu.

Za ok. 96 tysięcy dolarów klienci otrzymają hybrydowego sportowca zdolnego do przewiezienia czterech osób z prędkością 200 km/h. Wyposażony będzie on w hybrydowy układ napędowy Q-Drive, dzięki któremu na samej energii elektrycznej, dostarczanej przez litowo-jonowy akumulator o pojemności 20 kWh, auto będzie w stanie pokonać dystans ok. 80 km. Później do życia zostaje powołany 2-litrowy, turbodoładowany silnik GM Ecotec z bezpośrednim wtryskiem benzyny, pełniący rolę generatora do ładowania akumulatora, dzięki czemu zasięg auta wzrasta do ponad 350 km, przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 2,4 l/100km.

W tym roku Fisker planuje sprzedać siedem tysięcy egzemplarzy modelu Karma.

Tagi: Fisker | Karma

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij