auto motor i sport poleca:

Fisker Karma do produkcji!

Poleć ten artykuł:

Fisker Karma Zobacz całą galerię

Auto powstało w Stanach Zjednoczonych i zaprojektowane zostało przez Henryka Fiskera, który brał udział w opracowywaniu m.in. BMW Z8, czy Astona Martina DB9 i Vantage. Nic więc dziwnego, że Karma wygląda bardzo sportowo.

Ma czterodrzwiowe nadwozie z długą maską i świetne proporcje. Ale, oprócz wyglądu, najważniejsze w tym samochodzie są rozwiązania techniczne. Karma do napędu wykorzystuje technologię Q-Drive w postaci jednej niewielkiej jednostki spalinowej i silnika elektrycznego, zasilanego zestawem baterii. Podobno, jeśli je systematycznie ładować - a można je podłączyć do kontaktu - benzyny w baku starcza na cały rok.

Silnik benzynowy ma dwa litry pojemności skokowej, cztery cylindry, bezpośredni wtrysk paliwa i turbosprężarkę. Ta sama jednostka napędowa zasila m.in. Chevroleta Cobalta SS, czy Opla GT.

Łączna moc Fiskera Karma to 408 koni mechanicznych, dzięki którym auto jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w czasie 5,8 sekundy i pojechać z prędkością 207 km/h.

Źródło: Fisker

 

Tagi: Fisker | Karma | wersja produkcyjna | hybryda

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij