Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Fisker Karma do produkcji!

Fisker Karma Fisker Karma

Auto powstało w Stanach Zjednoczonych i zaprojektowane zostało przez Henryka Fiskera, który brał udział w opracowywaniu m.in. BMW Z8, czy Astona Martina DB9 i Vantage. Nic więc dziwnego, że Karma wygląda bardzo sportowo.

Ma czterodrzwiowe nadwozie z długą maską i świetne proporcje. Ale, oprócz wyglądu, najważniejsze w tym samochodzie są rozwiązania techniczne. Karma do napędu wykorzystuje technologię Q-Drive w postaci jednej niewielkiej jednostki spalinowej i silnika elektrycznego, zasilanego zestawem baterii. Podobno, jeśli je systematycznie ładować - a można je podłączyć do kontaktu - benzyny w baku starcza na cały rok.

Silnik benzynowy ma dwa litry pojemności skokowej, cztery cylindry, bezpośredni wtrysk paliwa i turbosprężarkę. Ta sama jednostka napędowa zasila m.in. Chevroleta Cobalta SS, czy Opla GT.

Łączna moc Fiskera Karma to 408 koni mechanicznych, dzięki którym auto jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w czasie 5,8 sekundy i pojechać z prędkością 207 km/h.

Źródło: Fisker

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    W niespełna rok po premierze na salonie samochodowym w Detroit, Fisker zaprezentował produkcyjną wersję swojego auta o nazwie Karma.
    auto motor i sport, 2008-12-05 10:11:39
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij