auto motor i sport poleca:

Ford Focus RS500 – pół tysiąca na pożegnanie RS-a

Poleć ten artykuł:

Ford, Focus, RS500 Zobacz całą galerię

 

Pięciocylindrowiec pod maską ostatnich 500 egzemplarzy modelu RS tej generacji będzie miał 345 KM mocy i 460 Nm momentu obrotowego. To oznacza 15-procentowy przyrost mocy i prawie 5-procentowy przyrost momentu. Dzięki temu RS500 przyspiesza do setki w 5,6 sekundy, tj. 0,3 sekundy szybciej niż zwykły RS.

By uzyskać poprawę parametrów zamontowano większą chłodnicy powietrza doładowującego, zastosowano większy filtr powietrza i pompę paliwa o wyższej wydajności. Wraz z tymi zmianami wprowadzono zmienione kalibracje oprogramowania sterującego pracą silnika, umożliwiające optymalizację jego pracy.

Każdy egzemplarz serii zostanie pokryty czarnym lakierem i oklejony dodatkowo folią, dzięki której lakier straci połysk i auto będzie wyglądało jak pokryte matowym lakierem. Otrzyma do tego 19-calowe, czarne felgi i czerwone zaciski hamulców. W kabinie zagoszczą czerwone fotele Recaro, dwustrefowa klimatyzacja, zestaw audio Sony i indywidualny numer egzemplarza, wygrawerowany na specjalnej tabliczce, zamontowanej na konsoli centralnej.

Sprzedaż RS500 rozpocznie się w maju. Każdy z krajów otrzyma ściśle limitowaną liczbę egzemplarzy. Dla Polski przygotowano 10 sztuk. Większości z nas pozostaje więc poniższy materiał wideo.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Focus | RS500 | AMI 2010 | AMI | Lipsk

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij