Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Ford Focus ST – jedzie nowy

Ford, Focus ST Ford Focus ST

Zaprezentowany zostanie jako model koncepcyjny, ale już wiadomo, że produkcja seryjna rozpocznie się na początku 2012 roku, więc raczej nie ma się co spodziewać, że wersja produkcyjna będzie drastycznie odbiegać od zaprezentowanej we Francji.

Pod maską tej ostrej wersji Focusa znaleźć się ma 247-konny, turbodoładowany silnik EcoBoost o pojemności 2 litrów. Auto ma być seryjnie wyposażone w sześciobiegową skrzynię manualną, ale w opcji pojawi się również skrzynia PowerShift. Napęd będzie przenoszony oczywiście na przednią oś.

Podobno ST ma być również dostępne jako sedan, ale czy to prawda - przekonamy się 30 września po otwarciu bram paryskich targów.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 73 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No tak, ale jednak klient w pierwszym momencie zwraca uwagę na design i jeśli ten wcale atrakcyjny nie jest to wątpię, że zainteresuje się środkiem. Ale o gustach się nie dyskutuje. Czekam na testy i pierwsze jazdy, i być może faktycznie stary dobry Focus ST pozostał, ale wątpię w to trochę. :/
  ~Samuraj002, 2010-09-16 13:29:01
 • avatar
  zgłoś
  Nie jest tak źle. Poza tym Focus ma przede wszystkim bronić się właściwościami jezdnymi, silnikiem i... strzałami z rur wydechowych Jeśli na tych polach nic się nie zmieni, to będzie dobrze. Samochód nie musi ponad wszystko dobrze wyglądać, choć jeśli wygląda, to tym lepiej dla niego.
  eri, 2010-09-16 09:44:38
 • avatar
  zgłoś
  Co zrobili z nowym ST?! O ile przód i linia boczna jeszcze ujdzie to tył woła o pomstę do nieba, zwłaszcza te reflektory. Mimo nietrafionego designu jak dla mnie ciekaw jestem jak to będzie jeździć.
  ~Samuraj002, 2010-09-16 00:13:45
 • avatar
  zgłoś
  Kolejny debiutant paryskiej imprezy - na stoisku Forda pojawi się ostra odmiana nowego Focusa.
  auto motor i sport, 2010-09-15 09:08:57
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij