Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Ranger – premiera kolejnej generacji

Podobnie jak poprzednik, nowy Ranger powstał przy współpracy z Mazdą, która również pokazała na tej imprezie swojego pick-upa - model MT-50.

Nowy Ford w dziedzinie stylizacji nadwozia i wykończenia wnętrza zbliżył się do samochodów osobowych. Dostępny będzie z dwoma rodzajami kabiny i napędem na 2 lub 4 koła.

Źródłem napędu będą silniki Diesla TDCi o pojemności 2,2 litra (150 KM, 375 Nm) lub 3,2 litra (200 KM, 470 Nm), połączone z sześciobiegową skrzynią manualną.

Producent podał dane dotyczące wielkości skrzyni w modelu z powiększoną kabiną - Dual Cab - będzie 10 cm szersza niż w poprzednim modelu i będzie mieć 155 cm długości, 51 cm wysokości i 156 cm szerokości. Będzie mieć pojemność 1,21 metra sześciennego.

Ranger trafi do produkcji latem przyszłego roku, a w sprzedaży w Europie pojawi się na początku roku 2012. Produkowany będzie w trzech fabrykach Forda - w Tajlandii, Argentynie i RPA.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 277 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Do tej pory nam, Europejczykom, Ranger nie kojarzył się z niczym szczególnym. Ani nie ma u nas jakiejś legendy (co innego Toyoty Hilux, Mitsubishi L200 czy Nissan z popularną od niedawna Navarą), ani nie był nad wyraz charakterny. Bardziej niż amerykański, wydawał się uchromowanym do nieprzytomności tworem z wysp japońskich. I rzeczywiście trochę był, bo w końcu okazał się inaczej (ale nie lepiej) ubraną... Mazdą. A przez to nie mniej egzotyczny od Ssangyonga Pick-upa.Teraz, na szczęście, zmienia się wizerunek roboczego pick-upa spod niebieskiego owalu. I stylistyka. Aczkolwiek designersko Ranger puszcza oko do amerykańskiego Fusiona... czyli bardziej niż europejski, Ranger chce być amerykański .A wyszło tak, że jest ładny, ale jakby nie dość mocny. Nie po amerykańsko brutalny jak tamtejsze SUV-y, masywne i trochę, ups, ...kowbojskie
  ~airmatic, 2010-10-15 22:41:09
 • avatar
  zgłoś
  Jest ładny i wygląda na solidnego. Dobrze mu w tym lakierze. W tekście pojawił się błąd, bo Mazda zaprezentowała model BT - 50.
  ~Samuraj002, 2010-10-15 10:25:23
 • avatar
  zgłoś
  Podczas trwającego w Sydney Australian International Motor Show Ford zaprezentował kolejną generację pick-upa, który ma trafić do sprzedaży na 180 rynków świata.
  auto motor i sport, 2010-10-15 08:25:19
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij