auto motor i sport poleca:

Ford S-Max Concept: następca "sportowego" vana

Poleć ten artykuł:

Ford przedstawił zdjęcia koncepcyjnego modelu, będącego zapowiedzią nowej generacji rodzinnego S-Maxa

Zobacz całą galerię

Ford S-Max Concept zadebiutuje podczas wrześniowego IAA we Frankfurcie, ale już teraz postanowiono zamieścić w sieci zdjęcia studyjnego modelu. Na pierwszy rzut oka samochód wygląda nad wyraz "produkcyjnie" - równie dobrze w takim kształcie samochód mógłby trafić do salonów.

Van Forda wygląda bardzo zadziornie, a dzięki nowemu globalnemu językowi designu, wzorowanemu na prototypie Evos, S-Max przypomina teraz inne auta tego producenta.

Zarówno na zewnątrz jak i w środku prototypowe auto rodzinne całkowicie różni się od modelu, który przyjdzie mu zastąpić - stylistyka obecnego "esmaxa" zdążyła się już znudzić, gdyż auto produkowane jest z niewielkimi zmianami od 2006 roku.

Wnętrze zostało wykonane z najlepszych jakościowo materiałów m.in. skóra, aluminium i włókna węglowe, lecz karbon raczej nie trafi do seryjnej produkcji. Deska rozdzielcza jest prosta i funkcjonalna - jak nie w prototypie - a do zmiany biegów służy pokrętło.

W parze z nowoczesnym wyglądem musi iść także innowacyjna technologia - w koncepcyjnym S-Maxie zainstalowano ekran dual view, pozwalający na jednoczesne przeglądanie różnych treści przez kierowcę i pasażera. Rozwiązanie znane jest z najnowszej S-klasy Mercedesa. Zestaw multimedialny może łączyć się z internetem.

Do napędu obecnego modelu służy m.in dwulitrowy motor benzynowy o mocy 240 KM, który w połączeniu z dwu sprzęgłową, automatyczną skrzynia biegów dostarcza, nieznanych w tym segmencie wrażeń z jazdy - jest to także zasługa bezpośredniego układu kierowniczego i miejmy nadzieję, że nowy S-Max będzie równie "sportowy".

Z informacji jakie docierają z sieci wiadomo, że koncepcyjny van Forda napędzany będzie przez najnowszą jednostkę napędową z rodziny EcoBoost o pojemności 1.5 i mocy około 180 KM.

amis

Tagi: frankfurt | ford | s-max | concept

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij