auto motor i sport poleca:

Ford Shelby GT-H - tylko do wynajęcia

Poleć ten artykuł:

Shelby GT-H powstało na 50. rocznicę specjalnego programu, dzięki któremu można wypożyczyć sportowe auto. Podkreślmy - tylko wypożyczyć, bowiem to auto nie trafi do salonów sprzedaży.

Ford Shelby GT-H Zobacz całą galerię

Shelby GT-H bazuje na Mustangu GT, jednak auto gruntownie przerobiono. Ale o tym za chwilę. Nowe Shelby nawiązuje do Forda Shelby GT350-H z 1966 roku. Auto posiada takie samo czarno-złote malowanie. Tamten pojazd zostało wyprodukowane w ilości 1001 sztuk, ale nowa odmiana jest jeszcze bardziej ekskluzywna. Powstanie zaledwie 140 aut, ale co gorsza, ani jeden nie będzie na sprzedaż.

Samochód będzie dostępny jedynie w specjalnej ofercie wynajmu w firmie Hertz i tylko w USA. Aha, i to tylko na wybranych lotniskach. Tak więc to auto będzie jeszcze rzadziej widywane niż Bugatti Chiron.

Oprócz specjalnego malowania, w aucie zamontowano sportowy układ wydechowy Ford Performance, 19-calowe felgi z oponami Michelin, czy maskę z wlotami powietrza, chłodzącymi agregat. Body kit zyskał także na agresywności, dodano tutaj spliter do przedniego zderzaka, a z tyłu pojawił się dyfuzor.

Pod maską pracuje 5-litrowa jednostka V8, która współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Nieznana jest moc Shelby, ale może być nieco wyższa niż w seryjnym Mustangu, dzięki sportowemu układowi wydechowemu. Wielka szkoda, że Shelby GT-H nie trafi w prywatne ręce. A może Ford po promocji w wypożyczalni postanowi wystawić używane egzemplarze na sprzedaż...Są chętni?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford Mustang | Shelby

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij