Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Taurus 2016 oficjalnie zaprezentowany

Nowy Ford Taurus będzie dużym Mondeo. Auto ma reprezentować segment E i oferuje luksusowe wnętrze, szczególnie na tylnej kanapie. Tak, dla chińskiego odbiorcy.

To będzie już siódma generacja Taurusa. Wyglądem łudząco przypomina nowe Mondeo, ale jest od niego większe i bardziej luksusowe. W oczy rzuca się duży chromowany grill, LED-owe reflektory i 10-ramienne felgi o rozmiarze 19 cali.

We wnętrzu znajdziemy duży panoramiczny dach, 25 sprytnych schowków oraz sporo miejsca na tylnej kanapie. To ukłon w stronę chińskiego rynku, który lubuje się w przedłużonych samochodach z dużą przestrzenią na tylnej kanapie.

Pod maską znajdzie się miejsce dla 2,7-litrowego silnika EcoBoost V6, ale wszystkie dane są jeszcze trzymane w tajemnicy. Auto ma być produkowane w nowej fabryce Changan Ford Hangzhou Plant, w którą zainwestowano 760 milinów dolarów. Żeby produkcja była opłacalna auto musi dobrze sprzedawać się na azjatyckim rynku. Nową fabrykę ma opuszczać 250 tys. aut rocznie.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Ford Taurus nie był zbyt popularnym autem w Europie. Był szturmem Forda na wymagający segment E, ale nie zyskał sobie dużej sympatii. Teraz Ford przygotował następcę.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Ford-Taurus-2016-oficjalnie-zaprezentowany,19553,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-04-21 14:11:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij