Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Taurus 2016 oficjalnie zaprezentowany

Nowy Ford Taurus będzie dużym Mondeo. Auto ma reprezentować segment E i oferuje luksusowe wnętrze, szczególnie na tylnej kanapie. Tak, dla chińskiego odbiorcy.

To będzie już siódma generacja Taurusa. Wyglądem łudząco przypomina nowe Mondeo, ale jest od niego większe i bardziej luksusowe. W oczy rzuca się duży chromowany grill, LED-owe reflektory i 10-ramienne felgi o rozmiarze 19 cali.

We wnętrzu znajdziemy duży panoramiczny dach, 25 sprytnych schowków oraz sporo miejsca na tylnej kanapie. To ukłon w stronę chińskiego rynku, który lubuje się w przedłużonych samochodach z dużą przestrzenią na tylnej kanapie.

Pod maską znajdzie się miejsce dla 2,7-litrowego silnika EcoBoost V6, ale wszystkie dane są jeszcze trzymane w tajemnicy. Auto ma być produkowane w nowej fabryce Changan Ford Hangzhou Plant, w którą zainwestowano 760 milinów dolarów. Żeby produkcja była opłacalna auto musi dobrze sprzedawać się na azjatyckim rynku. Nową fabrykę ma opuszczać 250 tys. aut rocznie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 400 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Ford Taurus nie był zbyt popularnym autem w Europie. Był szturmem Forda na wymagający segment E, ale nie zyskał sobie dużej sympatii. Teraz Ford przygotował następcę.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Ford-Taurus-2016-oficjalnie-zaprezentowany,19553,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-04-21 14:11:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij