5.0

Fotogaleria z Elmotu

2009-05-18
37. Rajd Elmot 37. Rajd Elmot

Po pasjonującej walce, zwycięzcą został Kajetan Kajetanowicz w najnowszej ewolucji N-grupowej Subaru Imprezy. Drugie miejsce ze stratą 14,8 sekundy zajął Tomasz Kuchar w Peugeocie 207 S2000. Gdyby nie falstart na drugim do końca odcinku, wrocławianin zakończyłby rajd z różnicą 4,8 sekundy.

Najniższy stopień podium zajął Michał Sołowow, pilotowany przez Macieja Barana. Podobnie, jak Kuchar, zasiadał on za kierownicą dwieściesiódemki. Za nim finiszowali ubiegłoroczny mistrz Polski Bryan Bouffier, a za nim Tomasz Czopik oraz Maciej Oleksowicz.

Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa Polski odbywają się według nowego regulaminu. Osobno liczona jest klasyfikacja punktowa po pierwszym i drugim dniu oraz klasyfikacja generalna w imprezie.

Zwycięzca każdego z dniu zawodów otrzymuje 15 punktów, natomiast dla pierwszej piątki w imprezie przewidziane są punkty od 5 w dół. Dlatego, nawet jeśli korzysta się z systemu SupeRally, to warto walczyć o "oczka". Drugi dzień zawodów wygrał Bouffier, przed Sołowowoem i Kuzajem.

A jak wyglądała walka w Rajdzie Elmot? Zapraszamy do galerii zdjęć w wykonaniu Pawła Łapota.