Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Frendzy – transformer po francusku

2011-07-08
Renault, Frendzy Renault Frendzy

 Szumnie zapowiadany na Facebooku, elektryczny koncept, który będzie można podziwiać na żywo we Frankfurcie, zaprezentował swoje podwójne oblicze. Jak zapowiada producent, Frendzy ma zmieniać się e zależności od potrzeb kierowcy. I tak np. w tygodniu będzie wygodnym, jednoosobowym autem na dojazdy do pracy, a w weekendy przeistacza się w pełnowartościowy środek transportu dla rodziny. Z podłogi wysuwa się kanapa dla pasażerów drugiego rzędu, rozkłada się też fotel dla pasażera z przodu. Dla uciechy dzieciaków z oparcia fotela kierowcy wyjeżdża dotykowy ekran, na którym można oglądać bajki, czy grać, a na drzwiach znajduje się panel, po którym można malować. To raczej mało istotne i mało realne elementy z punktu widzenia wprowadzenia auta do produkcji, ale właśnie na nich koncentruje się Renault komunikując wprowadzenie tego konceptu. Niewiele za to dowiemy się o jednostce napędowej - poza tym, że auto ma mieć napęd elektryczny, producent zdradza jedynie, że będzie rozpędzać się do 130 km/h. Więcej dowiemy się zapewne dopiero we wrześniu, podczas frankfurckiego IAA.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Żeby tylko nie spaprali seryjnych modeli, bo następne Clio niecierpliwie czeka na przejęcie pałeczki sztafetowej
  airmatic, 2011-07-08 22:25:33
 • avatar
  zgłoś
  Wygląda futurystycznie, ale podoba mi się bardziej niż np. Captur. Osobiście bardzo cenię Francuzów za ich pomysłowość, którą udowodnili w przypadku tego modelu.PS. Napęd ma być ten sam co w Kangoo ZE.
  ~Samuraj, 2011-07-08 14:33:49
 • avatar
  zgłoś
  Projektanci Renault prawdopodobnie pod wpływem najnowszej części sagi o wielkich robotach, zbudowali własną namiastkę Autobota.
  auto motor i sport, 2011-07-08 08:30:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij