auto motor i sport poleca:

GTI numer 6!

Poleć ten artykuł:

Volkswagen Golf GTI Zobacz całą galerię

Volkswagen twierdzi, że to najszybszy Golf GTI wszechczasów. Pod jego maską pracuje tylko niewiele mocniejszy, bo 210-konny (o 10 koni mechanicznych więcej) silnik 2.0 TFSI, czyli z bezpośrednim wtryskiem i turbosprężarką.

Auto ze startu zatrzymanego granicę 100 km/h według producenta ma przekraczać po 7,2 sekundach i wyciskać maksymalną prędkość 239 km/h. Przy tym GTI ma zużywać średnio jedynie 7,5 litra benzyny na 100 km i imponować elastycznością, bowiem jego silnik już przy 1800 obr/min osiąga swój maksymalny moment obrotowy o wartości 280 Nm.

Ale największe wrażenie masz mieć z jazdy po zakrętach. Pracować na to mają nowe sportowe zawieszenie, obniżone o 22 mm w stosunku do "serii", oraz elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu, zwany XDS.

Prezentując nowego Golfa, Volkswagen zapowiedział, że zrezygnuje z produkcji nowej wersji R32, która na prostej była tylko niewiele szybsza od GTI, ale w zakrętach dawał znać o sobie ogromny ciężar 6-cylindrowego silnika.

Źródło: Volkswagen

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | Golf | GTI | szósta generacja | Paris Motor Show | Paryż

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij