auto motor i sport poleca:

Gallardo ściąga dach

Poleć ten artykuł:

Lamborghini Gallardo LP560-4 Spyder Zobacz całą galerię

Zmiany są takie same, jak w przypadku jego starszego brata. Auto otrzymało inne przednie reflektory z diodami LED w kształcie litery Y oraz zmieniony tył ze światłami, które już nie zachodzą na maskę silnika.

Ten ostatni też jest mocno odmieniony. Ma 5,2 litra pojemności, dziesięć cylindrów oraz wytwarza moc maksymalną 560 koni mechanicznych, czemu zresztą zawdzięcza swoją nazwę. Ta druga liczba w nazwie oznacza zaś zastosowanie stałego napędu na cztery koła.

Jako że jest cięższy od odmiany zamkniętej, Spyder pierwsze 100 km/h osiąga w ciut poniżej 4 sekundy i przyspieszenie kończy, gdy wskazówka prędkościomierza dociera do liczby 324 km/h.

Równie mocne wrażenie co przyspieszenia robią też hamulce. Z przodu Gallardo posiada 380-milimetrowe tarcze, natomiast z tyłu - 256 milimetrowe. W stosunku do poprzednika, nowy Spyder ma ulepszone układ kierowniczy, zawieszenie oraz napęd na cztery koła.

Nowe Gallardo LP560-4 posiada dach wykonany z tkaniny.

Źródło: Lamborghini

 

Tagi: Lamborghini Gallardo LP560-4 | Spyder | Los Angeles Motor Show | nowy model | spider

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij