Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Geely pokaże "europejskiego" SUV-a

Kolejny chiński producent zamierza wprowadzić trochę zamieszania w segmencie SUV. Geely przywiezie do Frankfurtu swój nowy model zaprojektowany przez Petera Horbury, który wcześniej dowodził znanym europejskim markom.

Sebastian Kościółek 2015-08-21
Geely SUV

Geely zamierza przypodobać się europejskiej widowni. Dlatego powołało międzynarodowy team projektantów dowodzony przez człowieka, który wcześniej pracował dla Volvo, Jaguara, Land Rovera i Astona Martina.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat nowego modelu, poza kilkoma ilustracjami umieszczonymi w sieci. Kompaktowy SUV będzie trochę nawiązywał do modelu Geely GC9 zaprezentowanego rok temu. Na początek nowy model Geely będzie dostępny tylko w Chinach, ale niewykluczone, że niedługo potem wyruszy na podbój Europy.

Pod maską mogą się pojawić takie jednostki benzynowe jak: 2,4 litra (160 KM); 1,8 turbo (180 KM) oraz V6 o pojemności 3,5 litra (270 KM). Nie ma słowa na temat jednostek wysokoprężnych. Być może w momencie debiutu modelu na rynku europejskim takie opcje pojawią się w ofercie.

Na oficjalną premierę samochodu poczekamy jeszcze kilka tygodni. Odbędzie się ona podczas tegorocznych targów we Frankfurcie.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij