Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Gensis New York Concept - atak na niemieckie sedany z segmentu D

Koncepcyjny Genesis wyróżnia się bardziej futurystyczną stylistyką w stosunku do większego, sprzedawanego na rynku modelu G90.

Bartosz Broński 2016-03-24
Gensis New York Concept

Genesis New York Concept posiada dużą osłonę chłodnicy, swoim kształtem przypominającą tarczę. Przedni zderzak posiada pionowe wcięcia, które wraz z bardzo wąskimi reflektorami LED nadają autu agresywny wygląd. Z boku dostrzegamy wyloty powietrza odpowiadające za chłodzenie hamulców, przetłoczenia na całej długości samochodu oraz klamki drzwi przednich sprytnie zamaskowane na krawędzi, blisko słupka "B". W tylnej części znajduje się ładnie zaprojektowana linia z wąskimi światłami i wcięciami, które nawiązują do tych w przednim zderzaku. W dolnej części znajduje się ciekawie rozwiązany dyfuzor, który wystaje poza obrys samochodu i skrywa dwie podwójne końcówki układu wydechowego.

W kabinie zamontowano potężny wyświetlacz o przekątnej 21-cali, pozwalający na prezentowanie obrazu w rozdzielczości 4K. Ekran opracowała i dostarczyła firma LG. Cały projekt deski rozdzielczej jest kosmiczny i bardziej kojarzy się z pulpitem sterowniczym z "Sokoła Milenium". Kierownica kształtem nawiązuje do wolantu w samolocie, a gra świateł daje ciekawe efekty. Szanse, że te rozwiązania trafią do seryjnego auta są marne, podobnie jak dwa fotele w tylnej części.

Genesis New York Concept napędza dwulitrowy, czterocylindrowy motor, który współpracuje z elektrycznym silnikiem. Całość daje moc 245 KM oraz 353 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W układzie napędowym występuje również 8-biegowa skrzynia automatyczna.

Genesis nie zdradza na razie nazwy seryjnego modelu, ale jesteśmy więcej niż pewni, że samochód pojawi się na rynku pod nazwą G70. Będzie to naturalny zabieg w stosunku do większego G90. Genesis G70 powinien zadebiutować na początku przyszłego roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 318 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij