4.0

Gokart Kubicy w muzeum

2008-10-07
Robert Kubica Robert Kubica

Pojazd w oryginalnym stanie przekazał były zawodnika - Mateusz Iłowiecki - który kilka lat temu nabył "wózek" Roberta i startował nim na polskich torach kartingowych. Gokart, zanim spoczął w muzeum, został pieczołowicie wyremontowany przez Zespoł Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1, im. R. M. Pijanowskiego w Warszawie.

Tym pojazdem właśnie Robert Kubica zdobył tytuł Kartingowego Mistrza Polski w klasie 50 kategorii MŁODZIK 01 w roku 1997. To jeden z szczęściu tytułów mistrza naszego kraju, jakie wywalczył Kubica.

Gokart posiada dwusuwowy, jednocylindrowy silnik produkcji Simsona, rozwijający moc 11 koni mechanicznych przy 20 000 obr/min. Współpracuje on z czterostopniową skrzynią biegów. Całość waży 110 kg.

Źródło: pzm.pl