auto motor i sport poleca:

Gotowe do startu – Porsche 911 GT3 RSR

Poleć ten artykuł:

Porsche 911 GT3 RSR Zobacz całą galerię

Samochód bazujący na Porsche 911, który w zeszłym sezonie triumfował w American Le Mans Series i w czasie 24-godzinnego wyścigu na Nurburgring w kategorii GT2, w tym roku stał się jeszcze bardziej skutecznym narzędziem w walce na torze.

Najwięcej modyfikacji dotyczy jednostki napędowej, której pojemność skokowa została zwiększona z 3,8 do 4 litrów. Po kolejnych zmianach w przepisach dotyczących średnicy układu dolotowego silnika, bokser Porsche rozwija moc 450 koni mechanicznych przy aż 7800 obr/min. 1200 obr/min później wpada on na ogranicznik prędkości obrotowej.

Auto zmieniło się także z wyglądu. Nowy jest przód z większym wlotem powietrza do chłodnicy umieszczonej nie z tyłu w komorze silnika, tylko z przodu w miejscu bagażnika. Tylne skrzydło zaś zyskało większą możliwość regulacji. Ponadto, całe nadwozie zostało jeszcze odchudzone, co wpływa pozytywnie na osiągi auta.

Po modelach GT3 Cup, GT3 Cup S, Porsche GT3 RSR jest trzecim samochodem wyścigowym oferowanym przez Porsche Motorsport. Auto kosztuje 380 000 euro.

 Źródło: Porsche

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 482 030 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | 911 | GT3 RSR | wyścig | auto wyścigowe | Le Mans | Nurburgring

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij