4.0

Hołowczyc awansował

2009-01-05
Hołowczyc na trasie Rajdu Dakar 2009 Hołowczyc na trasie Rajdu Dakar 2009

Na dzisiejszym etapie z Puerto Madryn do Jacobacci, mającym 551 kilometrów odcinka specjalnego, Krzysztof Hołowczyc zajął 11. miejsce ze stratą 23 minut, 43 sekund do pierwszego. Najlepszy czas wykręcił Nasser al-Attiyah, który tym samym odniósł drugie oesowe zwycięstwo w rajdzie.

Na drugim miejscu finiszował dzisiaj Carlos Sainz, tracąc do zwycięzcy jedyne 35 sekund i utrzymując w ten sposób prowadzenie w kategorii samochodów. W klasyfikacji generalnej po trzech odcinkach specjalnych bardzo dobre ósme miejsce zajmuje Krzysztof Hołowczyc.

Dzisiejszy awans nasz kierowca zawdzięcza nie tylko dobrej jeździe, ale i pechowi Luca Alphanda, który po 124 kilometrach odcinka specjalnego, z powodu awarii stanął na pół godziny.