OCEŃ

Hołowczyc broni pozycji wicelidera Rajdu Dakar

2012-01-09
Rajd Dakar 2012 Rajd Dakar 2012

Obecnie zajmują drugie miejsce w generalce. Spośród polskich motocyklistów na OSie najszybszy był Jacek Czachor, który osiągnął 19. czas i awansował na 17. pozycję. Marek Dąbrowski miał wypadek, zwichnął kolano, na mecie się jednak zameldował na 61. miejscu.

Na sobotnim odcinku, stanowiącym pętlę po Pustyni Atakama wokół miejscowości Copiapo, prym wiodły Hummery teamu Gordona. Są to samochody napędzane na tylną oś, dodatkowo posiadają system sterowana ciśnieniem ogumienia z poziomu kabiny kierowcy (nie jest to dozwolone w samochodzie czteronapędowym), co daje przewagę na wydmach. To one zajęły dwa pierwsze miejsca. Wygrał Nasser Al-Attiyah startujący z odległej 11. pozycji. Aż 7'30 minut dłużej zajęło Robby'emu Gordonowi pokonanie tego samego dystansu. Dalej był Stephane Peterhansel (+7'53) i Krzysztof Hołowczyc (+14'57).

W motocyklach ponownie najszybszy był Marc Coma, drugi w generalce rajdu, odrobił jednak zaledwie 2'03 do w dalszym ciągu prowadzącego - Cyrila Despres. Trzeci w generalce jest Helder Rodrigues.