auto motor i sport poleca:

Hołowczyc broni pozycji wicelidera Rajdu Dakar

Poleć ten artykuł:

Rajd Dakar 2012 Zobacz całą galerię

Obecnie zajmują drugie miejsce w generalce. Spośród polskich motocyklistów na OSie najszybszy był Jacek Czachor, który osiągnął 19. czas i awansował na 17. pozycję. Marek Dąbrowski miał wypadek, zwichnął kolano, na mecie się jednak zameldował na 61. miejscu.

Na sobotnim odcinku, stanowiącym pętlę po Pustyni Atakama wokół miejscowości Copiapo, prym wiodły Hummery teamu Gordona. Są to samochody napędzane na tylną oś, dodatkowo posiadają system sterowana ciśnieniem ogumienia z poziomu kabiny kierowcy (nie jest to dozwolone w samochodzie czteronapędowym), co daje przewagę na wydmach. To one zajęły dwa pierwsze miejsca. Wygrał Nasser Al-Attiyah startujący z odległej 11. pozycji. Aż 7'30 minut dłużej zajęło Robby'emu Gordonowi pokonanie tego samego dystansu. Dalej był Stephane Peterhansel (+7'53) i Krzysztof Hołowczyc (+14'57).

W motocyklach ponownie najszybszy był Marc Coma, drugi w generalce rajdu, odrobił jednak zaledwie 2'03 do w dalszym ciągu prowadzącego - Cyrila Despres. Trzeci w generalce jest Helder Rodrigues.

Tagi: Dakar 2012 | Hołowczyc | Czachor

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij