auto motor i sport poleca:

Honda CR-Z od Mugena – szybka hybryda?

Poleć ten artykuł:

Honda, CR-Z,  Mugen Zobacz całą galerię

Brytyjski oddział Hondy wspólnie z firmą Mugen zdecydował się stworzyć wersję CR-Z, która wreszcie spełniałaby oczekiwania tych mniej pokornych za kierownicą. Po pierwsze będzie agresywniej wystylizowany - otrzyma nowe zderzaki, progi, spoiler dachowy oraz poprawiający aerodynamikę tylny dyfuzor. Do wykonania niektórych komponentów pojazdu tuner użył włókna węglowego - dla redukcji masy i poprawy samopoczucia właściciela. Póki co zaprezentowano tylko szkice auta, a na nich najciekawiej wyglądają wklęsłe felgi.

Pod maską niestety pozostanie benzynowy silnik i-VTEC o pojemności 1.5-litra, ale po odpowiednich modyfikacjach będzie podobno zapewniał naprawdę dobre osiągi. Martin Koll - szef działu marketingu Hondy w Wielkiej Brytanii - mówi, że CR-Z Mugen będzie "szybką hybrydą", udowadniającą, że "hybrydowe auta mogą dawać jeszcze więcej radości z jazdy". Jego osiągi mają być porównywalne z oferowanymi przez najmocniejsze modele Hondy, oznaczane logiem Type R.

Dodatkowo dzięki redukcji masy auto ma być oszczędniejsze i emitować mniej dwutlenku węgla niż sprzedawana obecnie wersja. Ile dokładnie? Ta informacja jak i ostateczna moc są póki co owiane tajemnicą. Co gorsza podobno nie ma planów by ta wersja kiedykolwiek trafiła do seryjnej produkcji. Czyżby brytyjski importer obawiał się, że zwykłe CR-Zety zupełnie przestaną się sprzedawać?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | CR-Z | Mugen

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij