Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Honda FCV Concept: Przyszły model na wodór

Na targach motoryzacyjnych w Detroit Honda zaprezentowała wizję swojego zero emisyjnego modelu, który już w przyszłym roku będzie podbijał rynek japoński, a europejski wraz z amerykańskim w dalszej kolejności. 

Nowa Honda FCV ma wyróżniać się niskim i aerodynamicznym nadwoziem o charakterystycznych liniach, które w odróżnieniu do aktualnej Hondy FCX Clarity ma pomieścić 5 dorosłych osób.

Według zapowiedzi producenta zasięg auta ma wynosić niecałe 500 km, a jego pełne zatankowanie ma trwać około 3 minuty. Stos ogniw paliwowych mieszczący się pod maską charakteryzuje się 66% wzrostem gęstości mocy i jest o 33% mniejszy niż ten w aktualnym modelu FCX. 

Honda FCV swój debiut na rynku japońskim miała 17 listopada ubiegłego roku, po którym producent na targach motoryzacyjnych w Los Angeles zapowiedział zbudowanie w stanie California sieci stacji, na których można będzie tankować auta napędzane ogniwami paliwowymi. 

Wprowadzenie nowego FCV będzie kontynuacją Hondy jako lidera w dziedzinie rozwoju technologii ogniw paliwowych w ostatniej dekadzie. Pierwszy FCX, debiutując w 2002 roku był pierwszym na świecie samochodem napędzanym ogniwami paliwowymi. 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <br /><br /><a href="/wydarzenia/Honda-wodor-ogniwa-wodorowe,18752,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-01-14 11:50:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij