Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Honda: będzie następca modelu NSX

Honda HSC Honda HSC

Plotki o takich planach Hondy pojawiły się po raz pierwszy wiosną tego roku. Więcej na ten temat powiedział we Frankfurcie Takanobu Ito - prezes Hondy. Nowy NSX ma być oczywiście przyjazny środowisku i będzie miał prawdopodobnie napęd hybrydowy, podobnie jak CR-Z (widział ktoś CR-Zeta na ulicy?).

Pan Ito wspomniał, że projektowanie aluminiowego nadwozia NSX-a zabrało mu sporą część czasu w początkowych latach jego kariery w koncernie. Bardzo dobrze wspomina te czasy i wraz z inżynierami szykuje się do powtórzenia podobnego projektu. Dodał, że koncentrować się będą na imponującym stosunku mocy do masy auta i nie zapomną o kwestiach ekonomii.

To już druga przymiarka Hondy do wprowadzenia następcy modelu NSX. Pierwszą pokazano w 2003 roku podczas Tokyo Motor Show. Uwagę zwiedzających przykuł wówczas koncept HSC, który miał trafić do produkcji w ubiegłym roku. Niestety, kryzys światowy zmusił firmę do zmiany planów.

Honda nie podaje jeszcze dat związanych z planami wprowadzenia nowego NSX-a. Podpowiada natomiast, że trwają prace nad jeszcze jednym modelem ze sportowym zacięciem - drapieżną odmianą Civica. Nie wiadomo jednak, czy przejmie od poprzedników nazwę Type R.

źródło: autocar.co.uk

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  NSX ale to byl zawodnik jaaa jeeeb...
  84styleFury, 2011-09-21 20:29:58
 • avatar
  zgłoś
  Prawie codziennie widzę CR-Z, co prawda tego samego ale jadnak.
  rzęsor, 2011-09-21 16:46:52
 • avatar
  zgłoś
  Najczarniejsze plany znajdują powoli swoje odzwierciedlenie. NSX jako hybryda. Chyba ich pogięło już do reszty. Mam nadzieję, że nie będzie nawiązania do tego HSC, bo tyłek wygląda jak z jakiegoś Spykera.
  ~Samuraj, 2011-09-21 11:26:59
 • avatar
  zgłoś
  Kultowy supersamochód japońskiej marki ma szansę na kolejne wcielenie.
  auto motor i sport, 2011-09-21 07:36:01
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij