Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Horki: nowa marka Kii

Pieniądze w motoryzacyjnym świecie nie leżą już w Europie czy USA (gdzie często do interesu trzeba dopłacać), ale w Chinach – dostrzegają to wszyscy producenci.

Horki Concept

Nie tylko ci z Europy, którzy prezentują auta z przedłużonym rozstawem osi (Chińczycy lubują się w takich wersjach) czy specjalnych edycjach tylko na rynek chiński. Do walki o klienta z Państwa Środka przystępuje również Kia. Robi to jednak pod nazwą Horki, czyli stworzonej przez siebie marki, „tylko dla Chińczyków” („hor” to Chiny, „ki” to jazda).

Horki Concept (swoją drogą wyglądający bardzo dobrze) bazuje na ostatniej generacji modeli Cerato/Forte. Nie wiadomo na razie czy w tej postaci auto wejdzie do produkcji. Wiadomo natomiast, że Kia sprawę traktuje poważnie i w drugiej połowie 2015 roku chce sprzedawać samochody Horki w Chinach. W planach są również wersje hybrydowe i/lub elektryczne.

amis

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ma brzmieć po chińsku i właściwie brzmi ... . ;)

  Samuraj, 2013-04-24 19:44:13
 • avatar
  zgłoś
  Co to za nazwa... :dobani: :connie_nutzo:

  airmatic, 2013-04-24 07:44:44
 • avatar
  zgłoś
  Pieniądze w motoryzacyjnym świecie nie leżą już w Europie czy USA (gdzie często do interesu trzeba dopłacać), ale w Chinach – dostrzegają to wszyscy producenci.Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2013-04-22 12:59:47
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij