auto motor i sport poleca:

Hybryda na ostro: Toyota Yaris Hybrid-R Concept

Poleć ten artykuł:

Toyota już za kilka dni przedstawi światu oficjalnie swoją najostrzejszą hybrydę - mały Yaris generuje przeszło 400 koni mechanicznych.

Zobacz całą galerię

Mała, zwariowana Toyota o elektryzującym napędzie bazuje na standardowej 3-drzwiowej wersji. Korzysta ona z turbodoładowanego czterocylindrowca o pojemności 1.6 - generuje on 300 KM i 420 Nm, które przenosi na przednie koła. Dodatkową siłę napędową dostarczają dwa motory elektryczne, które napędzają poszczególne tylne koła - dodają one łącznie 120 KM. Silniki elektryczne mogą pomóc także w pokonywaniu zakrętów, przyhamowując lub dostarczając większej mocy na poszczególne koła w trakcie pokonywania łuku.

Jest jeszcze jeden silnik elektryczny - 60-konny, działa jako generator na dwa sposoby: podczas wytracania prędkości oddaje energię do kondensatora, by następnie podczas przyspieszania zasilać dwa tylne silniki elektryczne, lub gdy moc przekazywana na koła będzie zbyt duża by Yaris utrzymał przyczepność - generator zadziała podobnie do kontroli trakcji.

Wnętrze wykończono w stricte wyścigowy sposób - są tutaj fotele kubełkowe Recaro, kierownica obszyta alcantarą czy drążek zmiany biegów umieszczony bliżej kierowcy. We wnętrzu wykorzystano także detale nawiązujące do GT-86 m.in aluminiowe nakładki na pedały.

Do wyboru na kole kierownicy będą dwa przyciski selektora tryby jazdy - tryb drogowy i torowy. Torowe ustawienie pozwala na wykorzystanie całego potencjału auta a tryb przygotowany do codziennej jazdy, za zadanie ma korzystanie w jak największym stopniu z napędu elektrycznego w celu ograniczenia spalania i emisji CO2.

Toyota Yaris Hybrid-R Concept stoi na 18-calowych felgach obutych w wyczynowe opony Michelin Pilot Sport Cup 225/40 R18.

amis

Tagi: frankfurt 2013 | toyota | yaris | hybrid | r | concept

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij