auto motor i sport poleca:

Hybrydowa Honda CR-Z – do produkcji

Poleć ten artykuł:

Honda CR-Z Zobacz całą galerię

Data europejskiej premiery rynkowej hybrydowego coupe Hondy zostanie podana pod koniec 2009 roku. CR-Z dołączy do modeli Insight i Civic Hybrid, czyli aut, w których, oprócz benzynowej jednostki napędowej, zastosowano także niewielki silnik elektryczny.

Koncepcyjny model CR-Z zadebiutował w 2007 r. podczas 40. salonu samochodowego w Tokio. Sportowa hybryda CR-Z zostanie wyposażona w zaawansowane technologie, mające zapewnić użytkownikom radość z jazdy, przy jednoczesnym obniżeniu szkodliwego wpływu na środowisko.

W ciągu kilku następnych lat hybrydowy napęd IMA (Integrated Motor Assist) trafić ma także do modelu Jazz. Japończycy potwierdzili także, że pracują obecnie nad kolejną wersją tego systemu, mającego znaleźć zastosowanie w samochodach o średnich i dużych gabarytach.

Duże zainteresowanie modelem Insight sprawiło, że od połowy czerwca bieżącego roku ruszyła kolejna, trzecie linia produkcyjna tego auta w fabryce Suzuka. Pozowli to przede wszystkim sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na to auto w Japonii.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | CR-Z | IMA | hybryda | nowy model | Ito

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij