auto motor i sport poleca:

Hybrydowe Ferrari? Niebawem!

Poleć ten artykuł:

Marcowy Salon Samochodowy w Genewie zapowiada się arcyciekawie. Do grona premier dołączyło właśnie hybrydowe Ferrari 599.

Ferrari, 599, hybryda Zobacz całą galerię

Podczas wczorajszej prezentacji bolidu F10 teamu Ferrari, prezes Fiata i Ferrari - Luca di Montezemolo wspomniał o tym, że Ferrari będzie starało się wprowadzać coraz więcej zastosowań z toru Formuły 1 do swoich drogowych modeli. Przykładem tej polityki będzie hybrydowy model 599.

Co prawda sama hybrydowość nie ma, póki co, nic wspólnego z F1, ale w modelu tym ma być zastosowany znany z bolidów F1 system odzyskiwania energii KERS.

Prezes Ferrari nie podał bliższych szczegółów na temat zapowiadanej premiery. Można się spodziewać, że auto otrzyma benzynowo-elektryczny układ napędowy i będzie wykorzystywać litowo-jonowe akumulatory gromadzące nadwyżki energii. Podobno zastosowane systemy pozwolą na zaoszczędzenie nawet 35% paliwa, a to oznacza średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym na poziomi 16,8 l/100 km.

Tagi: Ferrari | 599 | hybryda | Genewa 2010

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij