Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Hybrydowy Focus RS?

Ford, Focus RS Z wyjątkiem kształtu reflektorów, żaden element nadwozia RS-a nie jest identyczny z tymi u zwyczajnego Focusa; wyloty powietrza na pokrywie silnika mają „wyciągać" spod maski nadmiar gorącego powietrza

Mówi się, że koncern jest we wczesnej fazie rozwoju hybrydowego napędu, który łączyłby 2,0-litrowy silnik spalinowy Ecoboost z umieszczoną na tylnej osi jednostką elektryczną. Takie rozwiązanie zmieniłoby nowego RS'a w sportowego hatchbacka z napędem na wszystkie cztery koła.

2,0-litrowy Ecoboost dostarczał będzie moc 253 KM dla wersji ST, natomiast odmiana RS dodatkową moc osiągać ma dzięki jednostce elektrycznej, która w założeniu podwyższy również jej maksymalny moment obrotowy. W efekcie końcowym Focus RS dysponować ma mocą w granicach 304 KM, co jest wartością zbliżoną do aktualnego modelu.

Zatem co tak naprawdę ulegnie zmianie? Według inżynierów Forda znacznie zmniejszy się zużycie paliwa, w porównaniu do obecnego 2,5-litrwego silnika dostarczanego przez Volvo. Powodem całej tej rewolucji może być także to, że Ford może już nie uzyskać dostępu do jednostek napędowych Volvo, z uwagi na fakt, iż zostało ono sprzedane chińskiej spółce Zhejiang Geely Holding na początku tego roku.

Na oficjalne informacje dotyczącego nowego Forda Focua RS przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do premiery wersji ST zapowiedzianej na październikową wystawę w Paryżu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Według serwisu Autocar, kolejna generacja Forda Focusa RS najprawdopodobniej otrzyma hybrydowy napęd bazujący na technologii Peugeot Hybrid 4.
    auto motor i sport, 2010-07-26 10:01:06
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij