Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Hybrydowy koncept Subaru – nowe zdjęcia

Subaru Hybrid Tourer Subaru Hybrid Tourer

Tym razem, oprócz nadwozia z ogromnymi pojedynczymi drzwiami, możemy podziwiać także wnętrze z czterema osobnymi fotelami dla wszystkich pasażerów. Ciekawe rozwiązanie stanowią ruchoma deska rozdzielcza oraz ogromna szyba przednia. Auto ma płaską podłogę, dzięki czemu wewnątrz jest więcej miejsca na nogi pasażerów.

Poza ciekawie stylizowanym nadwoziem z wielkimi, pojedynczymi drzwiami otwieranymi ku górze, najważniejszy w tym samochodzie jest oczywiście układ napędowy. Koncepcyjne Subaru wprawiane jest bowiem w ruch przy pomocy dwulitrowego silnika typu bokser, zaopatrzonego w bezpośredni wtrysk paliwa i współpracującego z bezstopniową skrzynią typu Lineatronic.

Ponadto, auto zaopatrzone jest w dwa silniki elektryczne, znane z hybrydowych Toyot. Pierwszy z nich, o mocy 10 kW wspomaga silnik benzynowy w trakcie ostrych przyspieszeń, a przez resztę czasu działa jako generator ładujący akumulatory.

Drugi silnik elektryczny, wytwarzający 20 kW mocy, niczym w Lexusie RX450h, umieszczony został przy tylnej osi. Napędza samochód, gdy porusza się on z niewielkimi prędkościami oraz przy wciśnięciu pedału gazu do podłogi.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 750 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Przód jak mieszanka Volvo i Chevroleta, tyl wypisz wymaluj jak Alfa Brera - zwłaszcza z profilu.Trochę szkoda, że tak zacna marka przestaje być wyjątkowa.
  ~jawie, 2009-10-12 22:12:44
 • avatar
  zgłoś
  Tył strasznie zalatuje audicą. Nie potrzebna kopia
  Karol_Fazer, 2009-10-12 15:17:02
 • avatar
  zgłoś
  Najnowszy koncept japońskiej marki będziemy mogli podziwiać na targach motoryzacyjnych w Tokio. Oto kolejne zdjęcia hybrydowego Subaru o nazwie Hybrid Tourer Concept.
  auto motor i sport, 2009-10-12 09:11:00
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij