auto motor i sport poleca:

Hyundai Curb – odjechany do przesady?

Poleć ten artykuł:

Hyundai Curb Zobacz całą galerię

O ile Veloster doczekał się już wersji produkcyjnej, która niebawem trafi do sprzedaży, o tyle przed modelem Curb droga jeszcze daleka - w Detroit pokazano crossovera dopiero w koncepcyjnym zarysie. Hyundai przygotował dla niego nową "metkę" - to nie SUV, nie crossover, a UAV - Urban Activity Vehicle, czyli w wolnym tłumaczeniu, miejski pojazd rekreacyjny.

Pod maskę Curba trafił 1,6-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Ma 175 KM mocy i podobno w cyklu miejskim do przejechania 100 km wystarczy mu mniej niż 8 litrów paliwa.

Auto powstało w kalifornijskim studiu projektowym Hyundaia i tak jak pozostałe modele przygotowane jest w myśl filozofii Fluidic Sculpture. Jak mówią projektanci, auto miało swoją stylistyką podkreślać swoją siłę, ale trzymać się z daleka od pudełkowatości. W Internecie pojawiły się komentarze, że jest to projekt średnio udany, przekombinowany i przestylizowany. A Wy, jak oceniacie?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | Curb | NAIAS | Detroit

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij