Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Hyundai Curb – odjechany do przesady?

Hyundai Curb Hyundai Curb

O ile Veloster doczekał się już wersji produkcyjnej, która niebawem trafi do sprzedaży, o tyle przed modelem Curb droga jeszcze daleka - w Detroit pokazano crossovera dopiero w koncepcyjnym zarysie. Hyundai przygotował dla niego nową "metkę" - to nie SUV, nie crossover, a UAV - Urban Activity Vehicle, czyli w wolnym tłumaczeniu, miejski pojazd rekreacyjny.

Pod maskę Curba trafił 1,6-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Ma 175 KM mocy i podobno w cyklu miejskim do przejechania 100 km wystarczy mu mniej niż 8 litrów paliwa.

Auto powstało w kalifornijskim studiu projektowym Hyundaia i tak jak pozostałe modele przygotowane jest w myśl filozofii Fluidic Sculpture. Jak mówią projektanci, auto miało swoją stylistyką podkreślać swoją siłę, ale trzymać się z daleka od pudełkowatości. W Internecie pojawiły się komentarze, że jest to projekt średnio udany, przekombinowany i przestylizowany. A Wy, jak oceniacie?

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Smaczki koreańskiego prototypu. Uploaded with
  ~Samuraj, 2011-01-12 20:30:34
 • avatar
  zgłoś
  Brzydki nie jest... jak na niego patrzę, przed oczami staje mi manta. Księgowi i tak się do niego dobiorą.Chciałbym zauważyć, że to nie Hyundai wymyślił termin UAV. Ford używał go z osiem lat temu w odniesieniu do swojego mini-SUVA, lub - jak kto woli - przerośniętego hatchbacka: europejskiego modelu Fusion .
  ~dejvinside, 2011-01-12 19:26:47
 • avatar
  zgłoś
  Coś mi tu Juke'iem zalatuje. Brzydki nie jest, ale specjalnej urody też nie.
  ~Samuraj, 2011-01-11 18:55:19
 • avatar
  zgłoś
  Obok Velostera Hyundai zaprezentował w Detroit crossovera Curb. Temu jednak do produkcji bardzo daleko.
  auto motor i sport, 2011-01-11 09:02:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij