auto motor i sport poleca:

Hyundai Eon - takie będzie nowe i10?

Poleć ten artykuł:

Hyundai Eon Zobacz całą galerię

Hyundai atakuje nie tylko Europę. Dba o swoją pozycję również na innych kontynentach - w Indiach jest już drugim co do wielkości producentem samochodów. Dziś pokaże na tamtejszym rynku swoje nowe dzieło - malucha Eon, którym chce zaatakować klasę aut najmniejszych, zdominowaną w Indiach przez Suzuki Alto.

Auto przygotowano według tego samego wzorca stylistycznego, według którego zbudowano i40 i zaprezentowane niedawno we Frankfurcie i30. Eon ma niecałe 3,5 metra długości i rozstaw osi 2,4 metra. Producent obiecuje, że w swojej klasie będzie liderem pod względem ilości miejsca w kabinie. Będzie miał też sensowny bagażnik - o pojemności 215 litrów.

Ciekawe są jednostki napędowe, jakie Hyundai planuje oferować w tym modelu na indyjskim rynku. Będą to trzycylindrowe silniki o pojemności 0,8 litra i mocy od 47 do 56 KM. Ciężko oczekiwać, by producent zaryzykował przeniesienie tego pomysłu na europejski grunt.

W Europie Hyundai pokazał niedawno Kię Picanto, teraz wprowadza na rynek i30 - ma więc chwilę czasu na przygotowanie europejskiej wersji Eona. Jak sądzicie, czy tak skrojony i10 mógłby walczyć o miano najładniejszego malucha?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | i10 | Eon

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij